tp
 Hovedsiden        Kontakt oss        English      
tp
tp

Aktuelt i media

Kreftforeningen med solvettkampanje i barnehagene

(NRK Østafjells): Mange får hudkreft i Norge. Derfor satser nå Kreftforeningen på barnehagene for å innføre gode rutiner for beskyttelse av barna. I Bakkers barnehage i Holmestrand blir beskyttelse mot sola tatt på alvor.


Share |

Bakkers barnehage er en av 250 solvennbarnehager. Barnehagen har gode rutiner for solbeskyttelse, og har både solskjerm og epletrær hvor barna kan leke i skyggen.

I dag fikk barnehagen besøk av Kreftforeningen, som står bak solkampanjen i barnehagene. Rådgiver i foreningen, Mona Stensrud, sier at med gode rutiner så går ting litt enklere. - Vi har laget litt materiell for barnehagene som kan gjøre det enklere for dem å sørge for at ingen av dem blir solbrent mens de er i barnehagene, uttaler Stensrud.

- Barna er mye ute om dagen og tilbringer mye tid i barnehagen. Gode vaner som vi får med oss tidlig, tar vi gjerne med oss senere i livet. Derfor synes vi det er viktig å satse på barnehagene, uttaler hun.

Skriv ut »
tp
tp